| AlexuTPU a întrebat:

Am doua monitoare. Problema este ca unul dintre ele pana ieri mergea perfect (e un Samsung full hd) dar acum când dau sa l deschid se vede cumva meniul luibdar foarte neclar. Trebuie sa te uiți atent sa înțelegi ceva ce scrie iar celălalt după ce il deschid. In 2, 3 minute ii crește automat luminozitate in așa fel încât te dor ochii daca te uiți iar culorile nu prea se observa din cauza luminozității. Aveți idee ce are?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La primul monitor este posibil sa fie defect display-ul sau electronica de comanda /alimentarea.
La al doilea monitor este posibil sa fie defect butonul de marire al luminozitatii sau circuitul de comanda aferent.

Ambele se pot depana doar in conditii de laborator, efectuand masuratori in monitoare de catre un specialist cunoscator.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drivere? Verifica rezolutia.