| xpd154 a întrebat:

.am doua windowsuri in partitii diferite si as dori sa sterg primul windows instalat....nu stiti voi cu sa procedez? PLEASE

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Formateaza partitia cu windowsul care te deranjeaza, daca ai windows 7 vezi ca ai create and format hard disk partitions in control panel

| nutepriveste21 a răspuns:

Formatezi partitia cu pricina dar pornesti sistemul cu windowsul care vrei sa ramana altfel nu vei putea.

| horia2012 a răspuns:

Orice ai face nu scapi complet de el.
Salveaza-ti documentele de pe partitia pe care vrei sa o stergi.
Reinstaleaza ce windows vrei, bineinteles prin bootare, iar din meniul de instalare al windows-ului
alegi stergerea si formatare partitiei,
(D), dupa care te intorci la meniu treci pe prima partitie si instalezi windows-ul normal.
Nu uita ca la Windows XP, formatarea partitiei o face cu instalarea sistemului pe acea partitie.
Alegi numai stergere, iar formatarea o faci dupa ce ai instalat sistemul.
W7 te lasa si stergere si formatare partitiei fara instalarea sistemului pe
aceea partitie.

| Generalul a răspuns:

Da-i format la partitia pe care ai windows-ul pe care nu il mai vrei, iar apoi din bios setezi ca boot drive-ul pe care e celalalt.