| florinipad a întrebat:

Salut am downloadat un program pentru care imi trebuie netframework 4 ca sa-mi mearga...
Am downloadat netframework 4 l-am instalat iar apoi tot nu merge...
Ce pot sa-i fac?
Un prieten mi-a spus ca trebuie sa downloadez fiecare versiune ale netframework de la cea mai mic pana la 4. Este adevarat?
Daca nu spuneti-mi voi ce sa fac

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Da, în general, trebuie să ai instalate şi versiunile anterioare.

Dezinstalezi versiunea 4 şi le instalezi în ordine crescătoare, iar după fiecare instalare îi dai restart la Pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus pentru ce sistemd e operare ai factu astea. Acel pachet de soft se instaleaza bine odata cu up-date-urile de windows, nu pe sarite.

| florinipad explică (pentru anonim_4396):

Am windous 7 ultimate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Activeaza up-date-urile in modul manual si setezi sa-ti instaleze numai ce ai tu nevoie.

| Tagaso a răspuns:

În general Netframework îl descarci prin Update, sau de la Microsoft, Netframework Full:http://www.microsoft.com/en-us/download/search.aspx?q=netframework+full