| AlexDorinel a întrebat:

Salut.Am facut o comanda in valoare de 2800 lei joi seara si vineri seara i-a fost predata curierului comanda.Si sambata dimineata imi scrie ca a plecat din Baia Mare, si eu stau langa Constanta.Dar au plecat la ora 10 din Baia Mare si la 14 a fost inchis Fancourierul, ce au facut? Au lasat masina cu coletele pe autostrada?

Cand imi vine coletul? Luni sau marti?

P.S:Coletul este destul de scump deci ar trebui sa vina repede ca sa-si ia banii

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Candva va sosi.
Transportul se face si in week-end si sarbatori legale, doar sortarea si distribuirea se face doar in zilele lucratoare.
Ei nu-si fac probleme pentru un colet atat de ieftin, fiindca zilnic transporta mii de colete, toate fiind si asigurate.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru AlexDorinel):

Sortarea se face atat la centrul de expediere, cat si in centrele teritoriale /zonale.
Din ultimul centru de transbordare se va sorta spre adresa ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta valoarea coletului ci cum se intalnesc curierii intre ei sa predea pachetul.
Din Baia Mare pana la Constanta, dureaza cateva zile.
Pachetele raman in depozit sau in masina curierului, pe perioada transportului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Transportul coletelor intre sediilor lor se fac si in weekend si noapte, nu doar in programul curierilor care vin la tine acasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

L-au lăsat într-o parcare. Duminecă nici iarba nu crește.

| carlamic a răspuns:

Marti probabil