| iKireS a întrebat:

Salut, am facut o compunere in Notepad ++ insa am uitat sa adaug diacritice, este vreo setare sa puna diacritice automat? E cam lunga si nu prea as vrea sa stau sa le pun manual, dau funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AgapeAlex665 a răspuns:

Poti copia textul din Notepad++ pe diacritice.com si selectezi de acolo diacriticele necesare, este intuitiv si destul de usor de folosit. Succes! big grin

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Exemplu: replace "si" cu "și"

| cfrtobias a răspuns:

Http://diacritice.opa.ro/ vezi nu merge aici am scris un cuvant si o mers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui textu in pc, si ii dai paste in word. Si ai sus acolo dictionar, autocorrect bla bla. si iti corecteaza automat dupa ce selectezi textul.