| Gabi16 a întrebat:

Salut, am facut o configuratie pc pe piese si as vrea sa stiu daca toate sunt compatibile si daca pot rula jocurile noi aparute la cerinte medium-high, cel mai mult ma intereseaza daca piesele sunt compatibile si daca DVD-RW e bine ales pentru aceasta carcasa? configuratie este urmatoarea :

Hard Disk Drive WESTERN DIGITAL Caviar Blue WD10EZEX, 1000GB, 64MB, SATA 3

Procesor INTEL Core i5-4440 BX80646I54440, Haswell, 3. 1GHz, 6MB, Socket 1150, Box + joc cadou Total War Rome II

Placa video EVGA GeForce GTX 750 Superclocked 01G-P4-2753-KR, 1GB GDDR5, 128bit

DVD RW ASUS DRW-24BF1 ST/BLK/B/AS, SATA, negru, bulk

Carcasa ZALMAN T3 ZM-T3, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, mATX

Sursa de alimentare FLOSTON FL500EXTRA, 500W, 12cm FAN, Active PFC

Placa de baza ASROCK H81M-VG4, socket 1150, H81, 2xDDR3, 2xSATA3, 2xSATA2, mAtx

Memorie desktop CRUCIAL CT51264BA160BJ, 4GB DDR3, 1600MHz, CL11

Ce parere aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DaffyDuck a răspuns:

Iti garantez ca jocurile noi o sa-ti mearga perfect, fara probleme cu setarile la high-very high/extreme.

| xcamaradx a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ pentru verificari, Depinde cum tunezi pe partea soft, in continuare.E de lucru.Iti recomand http://www.ma-config.com/en Bafta