| Neamiticahfdn a întrebat:

Salut, am facut o resetare din fabrica la telefonul meu, si imi arata sa pun contul google, l-a pus si e corect, dar zice nu va puteti conecta pe dispozitiv din cauza unei erori necunoscute, incercati cu un alt cont sau incercati sa va conectati din nou dupa 24 de ore, au trecut 24 de ore, am incercat si alt cont, ce pot sa fac, astept raspunsuri urgente va rog

5 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

1. da un nou reset la telefon astfel incat sa "uite" ca te-ai logat anterior cu orice alt cont;
2. inceraca sa te loghezi cu contul de google de pe un calculator sa vezi daca merge. Sunt situatii cand contul cere o validare sau ceva la logare si smartphone-ul nu "stie" sa afiseze acea parte, o poti face doar de pe calculator. Odata rezolvata problema pe calculator, de verificat tot de pe calculator ca atunci cand bagi din nou cont/parola iti intra din prima si nu te mai intreaba nimic. Abia dupa aceea de re-incercat de pe smartphone.

| Elena9328 a răspuns:

Și eu am pățit o. Am fost la un service mi-a luat 30 de lei la un telefon Allview. Era nevoie de un cablu usb, băgat în PC și resetat cu ajutorul său. Eu nu m-am descurcat, așa că l am dus. Intr o ora a fost gata.

| Neamiticahfdn explică:

La service mi-a cerut 50 lei, eu cred ca e oarecum scump, pentru ca se rezolva foarte usor si rapid, am cautat pe yt si am gasit, daca cineva a mai patit la fel va poate ajuta asta https://www.youtube.com/watch?v=cJ-8FT4swuU la mine a mers.

| Draghi a răspuns:

Am patit si eu, probabil este un bug, chiar nu stiu, eu l-am dus la garantie si ei au spus ca i-au dat doar restart din fabrica si ca dupa a mers din prima dar mie nu mi-a mers cand am facut asta, chiar nu stiu, parerea mea e sa-l duci la garantie si daca nu mai este telefonul in garantie du-te la un service ceva, o sa ti-l faca ei

| Neamiticahfdn explică (pentru Draghi):

Maine o sa-l duc, ca azi a fost duminica si na. nimic deschis. dar am vazut pe net cum aia fac restart din fabrica si cica le merge la mine nu merge..chiar nu stiu ce sa mai fac, o sa-l duc maine si o sa rezolve ei ca am garantie.