| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am facut o scanare cu Avast si imi spune ca am mii si zeci da mi da fisiere cu o gramada da probleme si ca daca vreau sa le rezolv trebuie sa platesc un tarif pa 3 ani etc. Daca dau pa acel tarif sa ma taxeze chiar scap in mod real si 100% da probleme?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mai bine instalează alt antivirus.

| Bizon95 a răspuns:

Evident
Avast e pe gratis si incearca sa te faci sa platesti
"problemele" sunt minore, TREBUIE sa citesti cu atentie ce fac de fapt, in mod evident gaseste in principal o groaza de cookie-uri care nu ii plac

insa sa stii, ca problemele reale (virusi, malware, etc.) le scoate fara bani... mai exact, antivirusul e pe gratis, insa diverse alte module nu sunt, chiar daca sunt mai putin importante

| AA1CK3D a răspuns:

Nu merita sa dai bani. Si la mine da fix asa 0 virusi da fara numar fisiere cu probleme, sau programe vechi etc.
Nu merita dai bani, virusii ii poti sterge si cu varianta free avast, iar fisierele programele vechi/probleme, de astea poti sa vezi si u de ele, daca faci putina ordine in Pc

| flixbuster a răspuns:

Ce scrii tu acolo suna mai degraba a scam cu fata de Avast decat a Avast pe bune.

| Raducons a răspuns:

Nu plati niciun tarif, instaleaza malwarebyte si faci o scanare si o sa treaca toate amenintarile in carantina si ai rezolvat in mare problema

| Ionut231312 a răspuns:

Nu scapi "da probleme", acel program probabil este un fake sau ceva, descarca malwarebytes, e moca 2 saptamani si ala te rezolva de toate problemele, nu avast... ala era pe vremea mea popular, acum sunt programe de 10 ori mai bune si unele fara bani care sunt mai bune ca "avast cu bani"