| Bogdan1410 a întrebat:

Salut. Am făcut putina ordine șerpăria de cabluri din casă și am deconectat câteva din ele dintre routerul de la Digi și modemul Huawei. Le-am reconectat și aproape toate ledurile funcționează în afară de cel de WLAN de pe modem. Aveți idee care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fibra optica? Daca da atunci cand ai facut tu ordine ai rupt cablul de fibră optica si numai cei de la Digi o pot lipii, cheama i pe ei, fibra optica este sensibila nu ai voie sa stringi cablul colac el trebuie sa stea liber, cum il faci ghem sau colac l ai terminat, desfa l daca l ai legat din cauza lungimii, si lasa l asa liber nu i stringe ca se intrerupe.

| Brizbriz a răspuns:

WLAN inseamna wireless, daca vezi reteaua wifi pe telefon, atunci nu e ala

wan inseamna internet-ul, daca nu ai internet in casa, atunci ala e de vina, si 99% ca firul de internet l-ai bagat in alt port nu in WAN, deci, incearca sa iti dai seama care e si sa il bagi in portul pe care scrie WAN sau Internet, si care e separat de celelalte porturi de retea, are alta culoare, etc.

| SharpEagle a răspuns:

Nu prea stiu cum arata modemurile astea de la Digi, in fapt, nu mi-e clar de ce l-ai numi modem, dar sa zicem,
Te referi la WLAN, adica la wireless? Sau la WAN, adica internet?
Ce model e device-ul ala pe care-l nu mesti modem?