| edy1233 a întrebat:

Salut
am facut un programel care arata un mesaj in C++ am folosit return 0 dar tot nu ramane pe ecran iconita aceea, apare si intr-o secunde dispare. Asta cand deschid aplicatia nu din CodeBlocks.

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Eu zic sa mai tregi o data prin tutorial ca se pare ca nici bazele nu le stii. ma intreb cum ai facut "programelul".

int cu i mic.

10 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Poti sa mai pui un read la sfarsit inainte de return si nu ti se mai inchide fereastra ca asteapta dupa input.

| edy1233 explică (pentru peperonies):

Read; atat?

| peperonies a răspuns (pentru edy1233):

Int pauza;
cin >> pauza;
inainte de return.

| edy1233 explică (pentru peperonies):

E:\codeblocs programe\problema 1\main.cpp|9|error: 'Int' was not declared in this scope|
E:\codeblocs programe\problema 1\main.cpp|9|error: 'pauza' was not declared in this scope|

Astea sunt erorile pe care le primesc

| edy1233 explică (pentru peperonies):

Multumesc pentru ajutor, incerc sa invat si eu, nu trebuie sa fii rautacios cu mine!

| peperonies a răspuns (pentru edy1233):

Eu zic sa mai tregi o data prin tutorial ca se pare ca nici bazele nu le stii. ma intreb cum ai facut "programelul".

int cu i mic.

Răspuns utilizator avertizat