| franciscintaiul a întrebat:

Salut am facut un stick bootabil cu win xp, numai ca eu habar n-am sa bootez cand restartez pc-u ma poate ajuta cineva nu prea stiu? big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai deschizi pc-ul si tii apasa tasta f10.(sau f12 depinde de pc).Asa intri in bios. Apoi la sectiunea boot, alegi usb c primary boot. Salvezi modificarile si iesi de acolo.(save and exit). cand intra in windows, bagi stickul si dai restart.Normal ar trebui sa-ti apara sa bootezzi din stick.Fii atent cand iti apare acel mesaj si apesi tasta care iti spune acolo ca sa poti instala din stick.mai bie fa un cd bootabil si lasi asa,nesetat in bios, si la reatrt cand apare scris, boot atappi from cd, apesi orice tasta si incepe instalarea. daca ai netbook, trebuie musai sa bootezi din stick.

| Derp02 a răspuns:

Intra in bios si umbla acolo la setari.