| stefan4747 a întrebat:

Salut, am facut un test de bottleneck pe pc-builds.com, cu i3-9100f, rx 580 8gb si 8gb ram si a iesit 1, 49% bottleneck? E bine? O sa am drop frame-uri des? O sa joc CS:GO, Fortnite, FIFA, PES, GTA V si ETS 2 pe el.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

E ok. Majoritatea jocurilor sunt facute sa foloseasca doar 4 nuclee, poate cele mai noi folosesc 8. Oricum Acel I3 o sa duca RX 580 fara bai. Eu ma joc GTA 5 pe laptopul meu cu I7-7700HQ si GTX 1050M de exemplu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem set up similar, la mine scrie 3% dar n-am probleme. Am RX 580 4GB dar 16GB RAM.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehe, ia fii atent la mine - https://pc-builds.com/......c80Jplu/8/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Lol am avut si i3 2120. Adica inca e in dulap dar ma rog laughing Ala era setupul meu de visam la el acum 6 ani lol. Am trecut pe 9100F ca sa am ultima generatie mai mult pentru DDR4 si alte dracii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce tii bunatate de procesor in dulap? Elibereaza-l! DDR4 nu e mare fis, dar "alte dracii" fac toti banii, cum ar fi SSD-urile NVMe alea cu viteze incomensurabile...winking