| Stanciu_Andrei_1995 a întrebat:

Salut, am facut update de bios la versiunea 305(Asus fx503) si nu mai apare ssd-ul cu windows in boot menu si nici in boot priority.Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data scoate si baga inapoi toate mufele ssd-ului (cablul de date pe ambele capete + mufa de alimentare.
Daca tot nu functioneaza, atunci incarca inapoi versiunea BIOS originala, salvata.

| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e ca daca incerci sa-l repari mai rau o sa-l strici. Du-l sa-l vada un specialist.

| xerxes1 a răspuns:

Era necesar update-ul de bios?

| GanduriDeCafea a răspuns:

E posibil sa fie un bug de la firmware. In cel mai rau caz va trebui sa mergi la un service pentru a-ti rescrie bios-ul. Totusi verifica setarile din Bios sa nu fie ceva care sa impiedice afisarea SSD-ului in lista de boot.

| ArmywCode a răspuns:

Schimba-te pe legacy mode