| Radu_Costin_1985 a întrebat:

Am facut upgrade la win10 de la win8 si de fiecare data cand deschid browser-ul sau orice alt program imi duce CPU la 100% iar cand l-as programul in bara scade la 1-5%. De ce imi face asa?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca isi consuma mult din cpu

| 152 a răspuns:

Buna Radu, si mie mi s-a intamp, lat aceiasi chestie, cel mai probabil ai nevoie de n prieten care se pricepe..Crede-ma mi-a luat 6 ore sa termin tot si dupa cand imi facea chestia asta imi venea sa arunc tot p geam. Dupa am contactat un prieten specialist in chestii de genul. la car mi-a spus ca e okay ca nu am umblat eu la setari, deoarece ii puteam ardea o componenta.

| darrio2007 a răspuns:

Win 10 este bun dar nu prin upgrade.Ci instalat in mod normal.Revino la w8.

| Radu_Costin_1985 explică (pentru darrio2007):

Am revenit dar cum sa bag win10 fara upgrade? Am si pe CD win10 luat de pe GetIntoPc si tot asa imi face

| Radu_Costin_1985 explică (pentru darrio2007):

Problema e ca nu imi facea asa cand l-am instalat pentru prima data ( descarcat de pe Getintopc) dar dupa aprox 2 luni a inceput sa imi faca problema cu procesorul adica il ducea la 100%. Cum il instalez in mod normal?

| Radu_Costin_1985 explică (pentru 152):

Cand am instalat pentru prima data win10 ( descarcat de pe GetIntoPc) nu imi facea asa dar dupa aprox 2 luni a inceput sa faca asa. Si cand bag win8 isi revine si daca vreau sa bag din nou win10 iar face asa

| K0sti a răspuns (pentru Radu_Costin_1985):

Cum se instaleaza orice windows!