| Alexandru_Alex_2000_ayzx a întrebat:

Am găsit un PC la un depozit cu procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2, 6 GHz as putea sa ii dau un OC la 3.0+ dar îmi este "frica" și are și o placa video: NVIDIA GeForce 9400GT de 512 mb. Mai are 2 GB RAM DDR2 de 800. Credeți că pot duce Windows 7 cat de cat cu el? Vreau sa il fac fratelui sa se joace acolo ceva ceva pe el sa ma lase sa îmi fac treaba.
P.S: Nu stiu sunt sigur unde sa pun întrebarea așa că nu mă judecați va rog big grin

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Dar nu poti pune orice windows.
windows 7 merge si cu 1.5gb ram
trebuie sa iti instalezi windows 7 pe 32 biti.

| Alexandru_Alex_2000_ayzx explică (pentru octav005):

O să meargă bine pe acel sistem?

4 răspunsuri:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

E foarte bun mai, nu au sa mearga ultimele jocuri dar e ok. windows 7 o sa functioneze perfect

| Alexandru_Alex_2000_ayzx explică:

Deci îmi va merge Windows 7 pe 32 biti fara nici o problema da?

| octav005 a răspuns (pentru Alexandru_Alex_2000_ayzx):

Da o sa mearga, dar nu te astepta sa zboare, dar oricum va merge decent.