| Luca77777777 a întrebat:

Salut, am Huawei p smart z și android 9 pe el și vreau sa instalez 10 dar am auzit ca au fost probleme cu aceasta versiune deci nu stiu ce sa fac, cei care aveți 10-le, va merge?

Răspuns Câştigător
| SLexuS a răspuns:

Eu am android 10, dar nu Huawei p smart z, daca ti-a aparut sa faci upgrade, de ce nu?, ai 4gb ram si un procesor destul de capabil sa ruleze aceasta versiune, in android 10 ai foarte multe optiuni noi.
Daca crezi ca nu vrei, poti ramane la android 9, dar iti recomand sa treci la 10.

2 răspunsuri:
| StefanE2019 a răspuns:

Eu folosesc Android 10 pe Samsung A70. Totuși, telefonul tau are un procesor destul de apropriat de al meu, iar 4GB de memorie ram e OK.
Eu nu am nicio problema cu android10, ba chiar mi se pare că telefonul merge un pic mai bine după upgrade de la 9.
Deci da, du-te pe 10.

| ncristian7805 a răspuns:

Iti recomand sa faci update-ul. Automat acesta aduce mereu imbunatatiri, dar logic, sunt sanse sa existe si mici buguri sau erori la inceput.