| Christian_Istoc_1997 a întrebat:

Am și eu o problema cu PC-ul. Windows 7 x64, 4 GB ram DDR3, Placa de baza AsRock. Niciun port USB nu mai funcționează... Nici măcar mouse-ul, nici sa conectez telefonul, un stick sau camera web.Țin sa precizez in Device Manager îmi apare unknown device fără sa am conectat nimic la nici un port USB. Când dau actualizare driver îmi apare ca cel mai nou driver a fost instalat. Am încercat în nenumărate feluri, dar nu am reușit. In BIOS sunt activate porturile, le-am dezactivat, le-am activat din nou; am umblat prin device manager etc. Am instalat windows-ul de 3 ori, dar nimic... Daca poate sa ma ajute cineva as fi foarte bucuros. Dau funda. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Hmmm... eu am asemenea probleme cu o placa Asus cand trec pe Linux. Pur si simplu schimb modul de acces al USB si pe urma merge din nou. Vezi de ex. http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z87-PRO/E8489_Z87-PRO.pdf (pagina 3.33).

AsRock e poreclit Asus ieftin.

| Vofuse a răspuns:

E de la placa de baza. Cele de la asrock au des probleme din astea. Du-o la un service sau schimbo cu una de la Asus.