| DovleacTurbat a întrebat:

Salut, am incercat sa bag muzica pe stickul meu usb pentru mașina de la muncă, dar casetofonul mașinii nu-l recunoaște. Prima data, am copiat muzica direct pe stick, iar casetofonul mașinii nici măcar n-a schițat, a 2a oară, am creat un folder pe stick, iar în folderul respectiv am copiat muzica, iar când l-am băgat în mașină, a pornit o singura melodie și pa. Menționez că melodiile sunt descărcate de pe internet cu ajutorul unei aplicații de pe telefon (mă gândesc că de aici sa fie problema, ceva pe la formatul melodiilor sau ceva). Patronul de la munca, avea și el un stick mai vechi, dar care funcționa, l-am luat eu și pe acela și am băgat muzica copiata din telefon și surpriză: când l-am băgat înapoi în mașină n-a mai funcționat nici el. Ce ar trebui sa fac că sa funcționeze stickul? L-am formatat prima data cu sistemul Fat32, dar i-am dat formatare rapida. Cum fac sa bag muzica pe stick și să meargă în mașină?
Mersi.
App. Toate melodiile sunt descărcate in format MP3.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi sigur de redare (pe un aparat mai vechi):
1. Stick-ul trebuie sa fie de capacitate mai redusa, preferabil sub 4Gb, formatat FAT32.
2. Toate fisierele trebuie sa fie in format mp3
3. Fisierele sa fie copiate direct pe stick, fara foldere
4. Numele fisierelor trebuie sa fie formata cu literela alfabetului englez si cifre, FARA DIACRITICE!
5. Inainte de folosire este indicat ca stick-ul sa fie scanat de virusi, respectiv incercat pe calculator (daca "suna").

| DovleacTurbat explică (pentru Bula):

1. Stickul vechi e de 4GB, al meu e mai mare (dar nici asta mic n-a mai funcționat când i-am copiat "muzica mea"). Înainte, când funcționa, avea muzica de pe el era în folder.
2. Scrie MP3, și cu click dreapta proprietăți tot MP3 apare.
3. Fără folder n-a mers deloc, cu folder a cantat o melodie atât. Voi mai incerca o data.
4. Voi verifica.
5. In PC melodiile funcționează atât cu music playerul windowsului cat și cu un alt player descărcat (Winamp). L-am mai formatat o data, tot FAT32 (de data asta fara opțiunea formatării rapide). Mâine la munca, îl probez. Dar parca presimt că tot nu vrea laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta e, nu citeste Mp 3 casetofonul, fa le audio nu mp 3 de aceea nu merge. Este prea vechi casetofonul de ce nu i si ia altul nou?

| DovleacTurbat explică (pentru CristiDinBucuresti):

E duba de muncă. laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Ok, fa cum ti am zis si va merge.

| DovleacTurbat explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cum le fac audio?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Este un program nero pe net cu care arzi muzica pe cd, nici eu nu stiu sa copiez muzica pe cd dar am auzit de la altii care stiu asa ceva.

| UserRo10 a răspuns:

Vezi sa ai sub 50 caractere in titlu. Spune si masina sau modelul de player sa te ajutam ca nu scot acum globul de cristal de la incarcat
La unele playere merge doar formatul track, iar la altele.mp3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa le pui nume doar litere, incearca si sa le pui pe fiecare in folderul ei sau pe toate intr-un folder sau fara folder
https://www.google.com/......drive/amp/

| DovleacTurbat explică (pentru anonim_4396):

Interesant, voi incerca. Stickul vechi, mergea perfect, iar după ce i-am copiat eu muzica de la mine, n-a mai mers nici el. Și erau toate melodiile doar într-un folder, voi incerca aia cu numele.