| Teodoraa12 a întrebat:

Salut.Am incercat sa conectez laptopul la Tv prin cablu HDMI, dar laptopul nu detecteaza televizorul.Acesta este unul LG.Chiar daca aleg cu telecomanda tv ului, hdmi acesta spune ca nu are semnal.

Am incercat sa conectez laptopul si la alt tv, iar acolo merge.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate sunt defecte mufele din televizor, alea Hdmi.

| Pool77 a răspuns:

Incearca dupa ce conectezi HDMI, pe laptop la Screen Resolution sa-i dai un detect acolo sus, daca nici asa nu merge, atunci ori cablul e defect (desii nu cred, daca la alte televizoare merge) ori televizorul, mai exact portul de HDMI.
Ai garantie banuiesc, in service cu el.

| ToANewUnderstanding a răspuns:

Windows+p unde alegi Duplicate
Daca nu functioneaza incearca asa: windows+r, in fereastra care apare scrii "displayswitch.exe " si apoi alegi Duplicate

| cosmin21234 a răspuns:

Restarteaza laptopul și dacă nu merge restarteaza tv-ul