| AdrianTPUro a întrebat:

Salut, am încercat sa îmi fac un pc nou, din placa de baza Asus a68hm-k, placa video gtx 750 ti, procesor AMD x4 880k sursa noua achiziționată de la pcgarage de 500w,. Spun ca am încercat deoarece după multe bătăi de cap cu cablurile am reușesc sa o pornesc dar nu trimite curent spre periferice, va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| David1331 a răspuns:

Spre periferice? Perifericele sunt Mouse.ul si tastatura sau daca mai ai tu si altceva. Poate este de la placa de bază. Placa video si restul componentelor pornesc?

| AdrianTPUro explică (pentru David1331):

Nu știu ce am făcut dar acum trimite curent spre mouse tastatura, doar ca atunci când ii dau drumul pc ului se învârte pentru 10 secunde ventilatorul plăcii video dar atât. Monitorul nu se aprinde

| David1331 a răspuns (pentru AdrianTPUro):

1. Asigura.te ca totul este conectat corespunzător iar daca nu sunt, conectează.le
2. Dacă varianta 1 nu merge du.te la un service si ei iti vor spune ce este si ce nu este bine.
3. Înainte să faci varianta 2 incearca totusi si sa conectezi la alt monitor