| Gabinnen a întrebat:

Am incercat sa instalez Microsoft office dar nu am putut sa il activez si acum vreau sa-l dezinstalez. Am intrat la control panel si am apasat pe unistall. Astept de doua ore sa se dezinstaleze.Imi apare "step 3of 4" si inca mai continua sa se dezinstaleze si nu stiu cum sa dau anulare sau ce sa fac sa se dezinstaleze mai repede. Are cineva vreo idee de ce se intampla asta? In doua ore sa nu se dezinstaleze un Microsoft?!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu opri procesul, fiindca se poate bloca calculatorul!
Probabil, cu ocazia dezinstalarii, calculatorul comunica cu serverele Microsoft si face si actualizarile Windows, in paralel cu dezinstalarea. Daca ai Win 10, atunci SIGUR asta e motivul pentru care merge incet.
Deci: RABDARE!

Daca vrei sa ai un office bun, gratuit si fara batai de cap, instaleaza-ti Open Office sau Libre Office!
Ambele sunt cu licenta gratuita si "stiu" chiar mai mult decat MS Office.
Singurul lucru la care trebuie sa ai grija: sa intrii la Optiuni, cauta compatibilitatea MS Office si sa ai bifate toate casutele de compatibilitate!
Iar in cazul unui document nou, dai "Salvare ca" (Save as"), scrii numele fisierului (fara diacritice!) si alegi formatul de document compatibil cu Office 95-98, pentru a avea compatibilitate cu orice tip de office.

| Wr3nch a răspuns:

Nu dezinstalazi un Microsoft ci suita Office si in functie de ce versiune ai descarcat (si cat e de calitative) poate dura binisor.

| cfrtobias a răspuns:

Incearca sa stingi pc / laptop poate isi da drumul... altfel poate folosesti alt + ctrl + delete (task manager)

| Raducons a răspuns:

Instaleaza datata viitoare WPS writer, opreste calculatorul de la retea si il repornesti, si reiei operatia de dezinstalare