| alex890 a întrebat:

Am incercat sa instalez steam pe windows xp sp2 si dupa ce i-am dat done la installer mi-a aparut blue screen si dupa ce l-am pornit din nou cand imi scrie welcome imi apare din nou blue screen.Cand ii dau F8 nu imi apare optiunea cu safe mode si nu pot reinstala windowsul pentru ca am fisiere importante in el.Ma puteti ajuta va rog mult.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Wondershare boot cd
hiren"s boot cd
o a treia optiune e sa scoti hdd, cumperi o "carcasa de lectura" si il citesti in alt pc. apoi formatezi hdd, il montezi in pc si reinstalezi windows.
am scris toate astea in ideea ca nu poti starta in safe mode.

| T4zu a răspuns:

Salut, daca ai windows iata ce ti-asi recomanda sa faci. Din meniul unde apare ceva de "Safe Mode", "Safe Mode with network", "Last good configuration", selecteaza partea aceea de "Last good configuration", daca si asa o sa dea bluescreen la pornire, dezinstaleaza-l din "Safe Mode", steam-ul. Daca nici asa nu merge dai "Repair" la windows cu DVD-ul original sau schimba-l. Sper ca te-am ajutat.