| Andrei172005 a întrebat:

Am încercat să instalez un hack pentru un joc, dar de pe un site cu o limba ciudată, acum, când doresc sa deschid o filă nouă, ma bagă pe un site numit : Mail.Ru...ma poate ajuta cineva va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| nelyjoly a răspuns:

Recomandarea mea este sa nu mai folosesti niciodata hack-uri.
Bafta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce ai vrea ca noi sa te ajutam?
Cand instalezi orice porcarie de pe internet, asteapta-te in 90% din cazuri sa-ti virusezi computerul, ceea ce s-a intamplat in cazul tau.
Acum trebuie curatat tot computerul si reinstalat pe el programe curate, fara virusi.
De aceea etse bine ca parintele sa nu-ti dea acces la contul de admin al computerului, ca copii sa nu poata instaleze nimic, in special add-uri sau programe hachuite de pe internet, care in 99% din cazuri, contin virusi.
Este vina tatalui tau ca ti-a permis asta, dar acum sa te vad cum ii spui!

| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza adwcleaner si malwarebytes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat ceva ce nu trebuia si acum ai un virus care ti-a schimbat pagina de pornire.
Trebuie sa instalezi acest antivirus: www.avast.com/en-eu/index si apoi sa faci o scanare, dupa aia trebuie sa iti schimbi pagina de start la loc dar am nevoie sa stiu ce browser folosesti.

| Andrei172005 explică (pentru anonim_4396):

Am antivirusul AVASt, si folosesc chrome, acum e mai bine, doar ca eu cand intru pe chrome, imi intra in 3 file de google...