| bogdanmihai469 a întrebat:

Am încercat sa instalez Windows 7 ultimate (nu e prima data) și am făcut totul ca la carte, a mers, am făcut doua partiții, am intrat intrat, am reușit sa instalez și Winamp-ul, dar la un moment dat (nu știu de ce) s-a restartat singur și mi-a apărut programul de instalare a Windows-ului (cd-ul cu Windows era înca in calculator pentru ca uitasem să-l scot) asa ca am închis instalarea și am scos cd-ul iar calculatorul s-a restartat dar când s-a aprins din nou mi-a spus sa introduc un cd Bootabil pentru ca nu exista niciun Windows asa ca am incercat sa refac instalarea dar cand am ajuns la partiții mi-a apărut doar o partiție in care nu se poate instala Windowsul iar când am dat la setări avansate sa fac alte partiții, toate setarile erau blocate (nou, formatare, ștergere...) și deci calculatorul a rămas fără windows asa ca nu funcționează. Va rog să-mi răspundeți ca sunt foarte stresat, mai ales ca nu e calculatorul meu iar pe internet nu am găsit nici un răspuns. Cel care ma va ajuta o sa primească o foarte mare funda!

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Nu am intrat ca sa te cert (ca altii) ci ca sa te ajut. Ai nevoie de un soft cu care sa formatezi hardul profesional. Iti recomand Easeus Partition Master, e as in domeniu. Evident, sunt o pleiada de astfel de softuri dar eu ti-l recomand pe asta pentru ca am lucrat cu el si stiu ca face treaba buna. Il cauti pe internet, il descarci si faci un cd bootabil cu el. Cu el poti formata hardul, poti reface partitiile etc.
Succes!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du-te cheama pe cineva la tine acasa sau la un service, poti strica hardul daca te joci cu el

| Kampion a răspuns:

Nu vezi ca esti mic, ce cauti cu windows-uri, cu instalari, michey mouse nu mai este de nasu' tau?
ON-TOPIC: tu ai instalat windows-ul. doar ca esti tu noob si ai blocat de tot partitiile, incearca sa pui pe un stick un program de formatare si formatezi partitia c: si instaleaza din nou windows-ul. si un sfat prietenesc: scoate cd-ul cu windows-ul cand ai terminat. funda