| XxCedry2kXx a întrebat:

Am incercat sa reinstalez windous-ul dar cand imi apare Press any key to start boot nu se intampla nimic cand apas. Vreo idee de ce?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dannyel86 a răspuns:

Verifica tastatura. Poate nu comunica in mod corect cu unitatea.
E posibil sa fie nevoie de anumite setari in Bios, pentru a activa din nou porturile usb pentru aceasta procedura.
Banuiesc ca ai tastatura pe usb. Incearca sa gasesti o tastatura ps2 (mufa rotunda, mov), pentru ca acest tip nu genereaza conflicte, asa cum se poate intampla cu tastaturile usb.

| XxCedry2kXx explică (pentru dannyel86):

Pai am tastatura cu muva mov si am incercat si cu usb si nu functioneaza nici una

| dannyel86 a răspuns (pentru XxCedry2kXx):

Incearca sa intri in Bios si sa activezi usb-ul pentru DOS.
Se pare ca asta ar rezolva problema. Daca nu te pricepi, apeleaza la cineva care are cunostinte IT, ca sa-ti rezolve acest impas. Nu umbla in Bios decat daca te pricepi.

Uite ce spune pe un forum:
https://esoftwares.wordpress.com/......esnt-work/