| Petrisor_9606 a întrebat:

Salut
Am instalat linux mint 9 pe un stick cu unetbootin si il rulez din modul live cd dar habar nu am cum ma conectez la wifi wireless nu am instalat nicu un driver pentru ca nu stiu cum se face cred ca asta e problema
Cine ma ajuta funda si daca ajuta la gasirea driverelor am Lenovo g550

1 răspuns:
| jeek0 a răspuns:

De ce nu intri pe comunitatea linux? eu am avut probleme cu un live linux si nu reuseam sa ma conectez. e greu sa te conectezi si din linux daca nu cunosti acest so. incearca unde ti-am zis sa pui intrebarea.