| mihaicriprian20 a întrebat:

Am instalat niste filme pe laptop, le-am deschis si apare subtitrarea. Dupa aceea le-am transferat pe tableta si acolo nu mai apare subtitrarea. Cum pot sa vad filmele subtitrate pe tableta?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca cu alte aplicatii playere pentru telefonul mobil. Probabil ca ceea ce folosesti tu nu poate reda subtitrarea.

| NLS a răspuns:

Instaleaza VLC pe tableta.
Vei gasi un buton/meniu dedicat pentru subtitrari,
de unde selectezi subtitrarea inclusa in container
sau de unde poti adauga una externa, in cazul in care filmul nu are subtitrare inclusa (srt, sub)

| JicaContra a răspuns:

Incearca vlc:
http://www.videolan.org/
99.99% ca il poti pune si pe tableta

| Legion7X a răspuns:

Eu unul folosesc bsplayer pentru subtitrari sau anumite siteuri precum regielive, or subs.ro. În ceea ce privește Bsplayerul, acesta descarcă automat subtitrarea. Dar dacă vreau să bag filmul pe stick după care în Tv, iau subtitrarea din folderul creat de bsplayer si o pun pe stick. Același lucru poți face și cu tableta.

| floreadan a răspuns:

Ai incercat sa folosesti o aplicatie anume pentru a face acest lucru? Incearca o alta aplicatie, poate merge.