| Xenoverse a întrebat:

Salut, am instalat pe laptop windows 7 si vreau sa trec la 10 merita instalarea la 10 sau nu.

Marca: HP
Model: 15-g011sq
Procesor: AMD Quda-Core A8-6410 pana la 2.4 Ghz
HDD: 1 TB
Placa video: Radeon r5 graphics
Ram: 4 GB DDR 3

Ceva sugestii despre windows 10?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai pe Samsung S5, sau treci pe S7 Edge? Raspunsul cam acesta este. Daca leptopul tau merge bine pe W7, atunci va merge si mai bine pe W10.De ce?
Deoarece gestioneaza mai bine resursele(memorie, procesor) si pe deasupra mai are si DirectX 12(daca placa ta video permite). Jocurile pe W10, merge mai bine.Doar cateva argumente.Ramane la latitudinea ta daca vrei sa faci acest pas.

| MihaiKJL a răspuns:

Inca nu exceleaza pe partea de jocuri insa pe browsing e mult mai rapid. Aici tine de preferinte.

| danysasuke7 a răspuns:

Am un laptop asemanator cu al tau si eu pana acum ama avut ba 7, 8 dar m.am plictisit de ele acum am trecut la 10 e ok dar tine de preferinte am observat ca gta 5 imi merge mult mai bine pe 10 decat pe 7 asta e un mare avantaj, pe net e la fel ca pe 7 nu vad schimbarea, acest windows e pentru cei care vor sa fie in pas cu tehnologia sau cei care vor sa incerce ceva nou, acum tu decizi daca vrei sau nu