| Stefan_Iosif_1998 a întrebat:

Am instalat recent o versiune mai noua de driver a placii mele video (AMD Radeon R7 200 series.) pentru ca unele jocuri imi cereau o versiune mai noua. Am intrat pe site-ul oficial AMD si am descarcat o versiune mai noua de driver, am instalat-o dar apare o problema, cand intru prima oara intr-un joc fps-urile sunt undeva la 60 constant. Dar dupa 10 minute fps-ul scade la 20 fara niciun motiv. Asta se intampla doar dupa ce instalez driver-ul si intru intr-un joc. Chiar daca dau restart la PC si intru iarasi fps-ul ramane la 20. Ajutor! Cineva are vreo idee care ar putea fi cauza?

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Te-ai uitat cât fps suportă placa video? Și dacă e setată din driverul video la câți fps este inclusiv să observi din bios alte setări pentru fps.