| Dumitrache_Geani_2001 a întrebat:

Salut, am instalat recent windowsul pe noul meu laptop. Am 256 gb SSD si 1TB HDD.
Cand l-am instalat l-am pus pe SSD si acum vad ca am doar partitia C cu spatiul de pe SSD.

Cum fac sa folosesc si HDD-ul care nu apare in MyComputer? Pot sa fac ceva fara sa reinstalez win?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Poti. Nu stiu din ce motiv windows 10 dezactiveaza celelalte partitii cu exceptia la cel pe care ai instalat windows. Trebuie sa intrii in disk management si sa le activezi manual.
Ai aici tutorial https://www.youtube.com/watch?v=_HgjasKuOBw