| Amuza_Catalin_1986 a întrebat:

Am instalat routerul si l-am configurat ...in cele din urma prind internet pe calculator dara nu ma pot conecta cu telefonul la reteaua wireless. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| SinonZul a răspuns:

Cel mai bine chemi sau suni pe cineva de la firma de internet astfel ca ei vor configura router-ul, asta dupa ce te chinui tu singur putin sa ii dai de capat happy.

| Amuza_Catalin_1986 explică (pentru SinonZul):

Cred ca pana la urma asa o sa fac.

| SinonZul a răspuns (pentru Amuza_Catalin_1986):

Lasa raspuns daca ai reusit sa rezolvi problema happy.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa configurezi si wireless ul cum trebuie

| ywar a răspuns:

Evident, trebuie copnfigurata reteaua wireless. Ai un manual al routerului? De obicei intri pe browser, tastezi 192.168.1.1, se deschide o fereastra cu un spatiu de log on si tastezi user admin, cu parola admin. Dupa care e de munca happy

| Amuza_Catalin_1986 explică (pentru ywar):

Am tastat 192.168.0.1 m-am logat, am scris Ip si tot ce trebuie, iar la final am dat reebot.Nush dc nu merge sa ma conectez cu telefonul si nici cu tableta.Habar nu am ce are.

| Maria_Magda_1999 a răspuns:

Inseamna ca routerul tau nu are o arie de acoperire asa mare incat sa prinzi net de afarawinking

| Amuza_Catalin_1986 explică (pentru Maria_Magda_1999):

Stau chiar langa router si nimic...crying