| berlin a întrebat:

Salut am instalat Windows 10 pro și dupa ce sa instalat zice ca nu-i activat de ce?

8 răspunsuri:
| AndreiFace a răspuns:

Nu ai introdus licenta
daca nai introdus-o nu-ti arata cai activat
funda? happy

| lpavel a răspuns:

laughing pai ce nu stiai ca ai nevoie de cheie(serial) de licenta care se cumpara?

| jonelx6 a răspuns:

Daca il aveai cumparat, ai bagat cheia si nu a mers, trebuie sa astepti sa se activeze, si in prezenta unei conexiuni de internet. Daca ai instalat windows 10 peste windows 7, atunci normal ca nu se activeaza, s-a dus promotia cu actualizare gratis pentru win 7 users.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cand iti instaleazi windows-ul trebuie sa ai o cheie(mai multe numere) cu care il vei activa si vei avea toate avantajele!
DACA l-ai instlat in perioada aceea gratis va trebuii sa te conectezi cu contul Microsoft.(eu asta fac in installer).
Poate te-am ajutat cu ceva... straight face
Ilegal poti cauta niste programe pe internet...

| berlin explică (pentru anonim_4396):

Ce program sa caut sa activez?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru berlin):

Microsoft Toolkit

| berlin explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu sa caut sau sa folosesc

| K0sti a răspuns (pentru berlin):

Invata! Sau fa cadou calculatorul!