| Ciprian_5075 a întrebat:

Am instalat windows 7 64 bits pe un laptop Asus nou. si imi da urmatoarea eroare cand vreau sa-l activez ( cu Windows. Loader.v2.1.7-Daz ). " Unsupported partition table " am gasit ceva in read me dar nu am inteles deloc ce am de facut. A mai intalnit cineva eroarea asta? Ce pot face?

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu vă pot în țelege de ce vă place să furați innutil. Windows 7 NU este Windows xp sau 8.Acesta se poate folosi în trial, 100% legal și 120 de zile folosind funcția slmgr -rearm, perioadă ce se poate extinde și la 365 zile, legal și fără a folosi așa ceva. Loader-rele de regulă scriu date în BIOS, asta ca să fenteze Windows-ul la butare și să îl facă să creadă că este activat cu licență OEM(de regulă). Deci dacă vei deține cândva unul cu licență el va fi „tomnit" instant ceea ce se consideră că e ca și cum nu ai avea licență(din punct de vedere legal)
E normal că nu merge deoarece nu corespund build-urile de sistem.
Remediu:
Deschide un cmd ca administrator
scrie acolo slmgr -rearm
enter
restart
În a 29-a zi de trial repetă această operație
La final vei avea un windows activat în perioadă de încercare, legal 100%, ce se va putea actualiza automat și chiar instala MSE ca antivirus.
Se mai poate face de 2 ori sau de încă 6 dacă știi cum să setezi skip rearmul.
notă 2
Nu funcționează dacă la instalare nu ai lăsat bifat „activate windows when i connect to internet".
Dacă ai debifat asta, reinstalează sistemul și apoi pe curat execută oiperațiile astea.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Eu am luat un Loader. v1.97 by daz si merge nu am avut si nici nu am problem si l-am folosit si inca pe vreo alte 3-4 calc.Insa se pare ca mesajul ce tu il ai nu cred ca vine de la loader.Din ce vad e vorba de ceva partitii, sau poate nu ma pricep eu.Ia loaderul ce am zis si incearca si dupa vezi. Daca la fel spune atunci e ceva legat de windows nu ai instalat ceva bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiata crack-ul pe desktop si ruleaza-l de acolo. Daca nici asa nu vrea, cauta alt crack. Daca nici asa nu vrea, reinstaleaza win si formateaza partitia ca NTFS. Verifica si daca ai ATA sau AHCI in bios pus la hdd. Daca vb. limbi straine, mergi la cineva care se pricepe!

| Ciprian_5075 explică (pentru meduzza):

Salut. programul ala nu merge pe windows 7 sad

| meduzza a răspuns (pentru Ciprian_5075):

Atunci nu stiu cum sa te ajut. scuze sad

| KingTheKing a răspuns:

Da-mi messul tau si iti trimit un activator care iti merge garantat

| Ciprian_5075 explică (pentru KingTheKing):

Salut. imi poti uploada activatorul pe www.filehost.ro

| KingTheKing a răspuns:

Gata ti l-am pus se numeste WindowsActivator

| KingTheKing a răspuns:

Ti-am pus se numeste WindowsActivator

| Ionut_Alex_1991_TyZv a răspuns:

Si mie imi da eroare la windous si am descarcat programul asta Windowa Loader V1.97 de unde si cum il instalez

| Ionut_Alex_1991_TyZv a răspuns:

Sal si mie imi da eroare cine stie cum se instaleaza ma gaseste la id de mess alexynioalejnadro