| swf a întrebat:

am instalat windows vista ultimate si am inceput sa vad ca jocurile nu mai merg cum mergeau inainte. fifa 2011 mergea perfect, dar acum merge cam sacadat. gta 4 la fel. placa video o am buna, de 1 gb, procesorul e core 2 duo. nu stiu ce sa fac. multumesc anticipat. funda pentru solutie!

Răspuns Câştigător
| Anonimus4Ever a răspuns:

->tepinde poate fi placa video de 1gb da conteaza ce viteza are si poate are vitaza mica si de acea windws vista cere mai multe resusrse si pe cat l-ai instalat de 32biti sau 64biti si aia conteaza foarte mult happy eu iti recomand windows 7 este foarte bun si la jocuri si programe si merge mai bine decat windows vistawinking si daca instalezi sa fie instalat pe 32 bitiwinkingce sa-ti zic mult noroc si daca nici asa nu functioneaza puneti xp 32 biti e vechi da cere cele mai putine resusrse si ruleaza foarte bine ori ce program si jocwinking

1 răspuns:
| buldome a răspuns:

Poate nu ai instalat driverele originala de la placa video/sunt/motherboard/lan etc, daca ai un cd cu drivere pe compul tau sau sa scoti de pe net daca nu ai drivere compatibile cu sistemul tau si sa le instaleziwinking