| danielcherestesbosu a întrebat:

Am instalat windowsul la un laptop Hp ProBook 6470b si nu stiu ce drivere am nevoie! Ma puteti ajuta sa gasesc driverele cele mai importante la laptop? Dau funda si vot la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza mai intai driverele pentru placa de retea si Adobe Flash Player. Apoi, exista un program care-ti gaseste toate driverele: http://www.driverscloud.com/en
Apesi: Start the detections/Agent Installation/ Automatic Installation. Se downloadeaza un programel in folderul Downloads. Il instalezi si dai iarasi Start the Detection. Dupa ce-si termina treaba te uiti in My drivers si instalezi varianta cea mai noua. Succes!

| danielcherestesbosu explică (pentru Salontanul):

Placa de retea de unde sa o iau s-au cum se mai zice pe scurt!

| Salontanul a răspuns (pentru danielcherestesbosu):

Pe ce functionezi? Pe cablu sau WiFi?

| Salontanul a răspuns (pentru danielcherestesbosu):

Daca esti pe cablu uite aici: https://downloadcenter.intel.com/......Windows-7-
vezi ca pe 64 bit e jos.

| danielcherestesbosu explică (pentru Salontanul):

Mersi mult!

| Salontanul a răspuns (pentru danielcherestesbosu):

Mersi si eu! Sa fii sanatos.

10 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu ai specificat ce Windows ai instalat (Xp, Vista, Windows7, Win 8 sau Windows 10), dar driverele compatibile oficiale le gasesti pe linkul de mai jos, dupa ce selectezi sistemul de operare la care te raportezi.
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=5212860

| danielcherestesbosu explică (pentru dannyel86):

Windows 7 ultimate 64 bits

| dannyel86 a răspuns (pentru danielcherestesbosu):

Gasesti driverele pentru Windows 7 (64 bit) pe linkul dat de mine anterior. Placa de retea se poate instala de la sectiunea Network. Avand configuratii diferite, driverele sunt pentru mai multe versiuni, de aceea e bine sa stii pe care dintre ele sa le instalezi. Aida64 te poate ajuta sa descoperi detaliile despre laptopul respectiv. A doua din lista e versiune portabila, deci nu trebuie instalata, ruleaza direct. Apoi descarci driverele de pe site-ul HP, pe care deja ti l-am facut cunoscut mai sus.
http://www.aida64.com/downloads

| teoooGT1993 a răspuns:

Instalează CPU_Z și Îți arată ce drivere Îți trebuie.