| Deniskovici a întrebat:

Salut, am intalnit o problema la conectarea contului primit de scoala la classroom.Sa va povestec:
Mi-am resetat telefonul si dupa ce mi l-am configurat, nu ma mai pot connecta la aplicatia google classroom, imi spune sa contactez administratorul, cu totusi ca inainte de a-l reseta imi mergea.Acum doar pe calculator pot sa-l accesez. Aveti vreo idee de ce s-a intamplat asta?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Atunci mai fă încă o dată revenirea la setările din fabrică. Ai opțiunea de a șterge absolut toate datele, conturi, etc.
Mai întâi introduci adresa ta personală de email. Adresa care era înainte pe telefonul tău! Apoi introduci in GMail adresa primită de la școală.
Tâmpenia aia de adresă gen ......escu@scoalapopescu.ro provoacă numai probleme. Mie mi-a solicitat să parolez tableta. Altfel nu a funcționat.

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Introdu în aplicația GMail datele contului primit de la școală

| Deniskovici explică (pentru gabicoo):

Referitor la g-mail, am incercat si ma gandesc ca problemae uratoarea, nu mi se sincronizeaza contul, de aceea nu m apotconecta la gmail..Cand dau sincronizare cont imi apare eroarea:"Sincronizarea nu s-a putut realiza, va fi disponibila curand", asta mi zici de 3 zile si tot nu pot sa sincronizez contul big grin

| Deniskovici explică (pentru gabicoo):

Mersi, am sa incerc.

| Deniskovici explică (pentru gabicoo):

Mersi mult, a functionat. Fundita; d

| gabicoo a răspuns (pentru Deniskovici):

Mă bucur că am putut să-ți fiu de ajutor. Mersi pentru fundă!

| gabicoo a răspuns (pentru Deniskovici):

Atunci mai fă încă o dată revenirea la setările din fabrică. Ai opțiunea de a șterge absolut toate datele, conturi, etc.
Mai întâi introduci adresa ta personală de email. Adresa care era înainte pe telefonul tău! Apoi introduci in GMail adresa primită de la școală.
Tâmpenia aia de adresă gen ......escu@scoalapopescu.ro provoacă numai probleme. Mie mi-a solicitat să parolez tableta. Altfel nu a funcționat.