| Anonim22444 a întrebat:

Am intampinat o problema, atunci cand conectez castile de la telefon la boxele pc-ului, sunetul din casca stanga este mult mai slab decat cel din casca dreapta. Insa, atunci, cand conectez castile la telefon sunetul este la fel la ambele casti. Cum pot remedia aceasta problema?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cablul difuzorului are mufa jack cu 3 contacte (2+1), iar telefonul tau are iesirea pe o mufa de 4 contacte (3+1), incluzand si contactul pentru microfon.
Trebuie sa folosesti o mufa de adaptare la iesirea telefonului.