| ClickOn a întrebat:

Am internet de la romtelecom iar in contract spune ca viteza e de 6 mb dar cand descarc ceva descarca doar cu 600kbs.Stiti cum as putea imbunatati viteza de descarcare.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Viteza scrisa in contract este de 6mbps.

Acei 6 mbps ii imparti la 8 si afli viteza reala cu care descarci

6 mbps : 8 = 750 kb/s este viteza maxima cu care poti descarca.

Daca doresti o viteza mai mare ii contactezi pe cei de la romtelecom si le ceri un abonament mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In contract viteza e exprimata in biti, viteza pe care o vezi tu e in bytes. E o diferenta

| Darius392 a răspuns:

Iti recomand sa chemi pe cineva care se pricepe.
Fuunda?