| tigrul2 a întrebat:

Am intr-un stick system volume information si nu-l pot sterge. Am incercat din cmd dar revine cand bag din nou stickul. Cand incerc sa modific accesul la user imi da eroarea asta. Ce sa fac sa-l sterg definitiv? Trebuie sa instalez un windows si imi zice ca nu e detectat nici un os pe stick din cauza systemului volume information ala, ce sa fac? https://imgur.com/a/ERER3RQ si in cmd imi zice ca acces denied

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stick-ul tau nu a fost creat sa fie bootabil (n-ai transferat corect imaginea iso pe el).

Daca ar fi kit-ul de instalare functional de pe stick, s-ar putea copia suplimentar pe el orice fisier /folder nou fara a afecta kit-ul de instalare a windows-ului.
Cu aceasta metoda se pot copia ulterior realizarii stick-ului bootabil de instalare si drivere si/sau alte pachete de instalare pentru diferite programe.

| gabicoo a răspuns:

Conecteaza stick-ul la un telefon cu Android sau la o tableta cu Android.
Folosesti un cablu de date OTG micro USB tata-USB mama ( il gasesti de cumparat in Carrefour, Auchan, etc = 5-6 lei/ buc)
Dupa ce il conectezi intri in file manager-ul tabletei, cauti dispozitivul de stocare extern/ dispozitiv USB si pur si simplu stergi folderul respectiv. Un file manager bun cu care poti face asta (il gasesti in google play store / Magazin play ) e ES File explorer.
Succes.
happy

| DoctorWh0 a răspuns:

Volume System Information este un folder, protejat de windows, in care, de obieci, sunt stocate fisierele unui Restore Point. Nu inteleg, ce te deranjeaza asa de tare folderul ala. Dai Quick Format din windows, ar trebui sa stearga si folderul ala. Daca tot nu merge, uite aici un tutorial(in engleza) despre cum sa stergi acel folder: https://www.howtogeek.com/......delete-it/

Daca nici asa nu merge, incearca pe o distributie Linux sau pe macOS, nu folosesc, de obieci, partitii de tip NTFS deci nu ar trebui sa aiba nici o problema cu stersul folderului.

| cineva0757 a răspuns:

Schimbă stick-ul, mută informaţiile pe altul.