| AndyParaDOX a întrebat:

Am laptop cu INTEL PENTIUM inside, iar jocurile rar merg bine ( probabil din cauza placii video, cred ), adica merg in reluare (cele mai multe ). As vrea un program care sa faca jocurile sa mearga mai bine (toate, nu anumite jocuri ). Cat mai REPEDE posibil. FUNDA!

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din păcate aste e situația cu gamming-ul. Upgrade continuu la hardware.Ca să te poți juca ultimele tipuri de jocuri ai nevoie de un calculator ce are un procesor rapid, placă grafică puternică și ceva ram în plus.Deci în cazul tău numai un upgrade te p[oate ajuta.Nu e suficient să schimbi placa video doar.Trebuie să pui și un procesor mai rapid, asta ca să nu dezechilibrezi hardware-ul.Succes

| torsi a răspuns (pentru DeyCj):

Oricum nu are rost sa isi ia atatea pentru un laptop tongue
mai bine isi face un calculator de gaming pe piese, si iese mult mai bine big grin

| DeyCj a răspuns (pentru torsi):

Io știu, dar dacă nu o cerut asta eu i-am răspuns la ce o întrebat.Cu 1500 de ron îți faci un gamming station clasa întâi de la a-z pe amd și cu placă video de 2 gb Nvidia și placă de bază msi.

| torsi a răspuns (pentru DeyCj):

Asa e. eu pe laptop joc doar ceva "usor" ca cerinte (cs, aoe), desi merg si jocuri gen dishonored, cerinte maxime.
Calculatorul l.am facut, pot spune, excelent din piese. Si nu am depasit 1700 RON (mult mai putin decat daca ti.ai lua unul nou cu componentele acestea)

| torsi a răspuns:

Program care sa iti schimbe placa video nu exista laughing
trebuie sa iti iei alta mai performanta

| thebiggesttroll a răspuns:

Fa update la drivere

| danyonly a răspuns:

Pai hai sa fiu sincer cu tine! un pc bun e atunci cand e curatat saptamanal, ccleaner, etc, dar si upate la driveri,! banuiesc ca placa ta video e una foarte foarte slabuta, insa exista un emulator 3D, SWIFT SHADER 2.0! crede-ma se observa diferenta!

| AndyParaDOX explică:

Ms de raspunsuri dar am intrebat de un program cu ceva de genul TURBO BOOST, sau ceva asemanator.