| dghjhfgk a întrebat:

Salut, am laptop Lenovo y510p. Vreau sa ii pun un procesor mai bun. Procesorul actual este Intel Core i7 4700MQ 2.40 GHz, iar procesorul care m-am gândit sa il iau ar fi i7 4900MQ dar nu știu dacă va merge pe laptop. Dacă este vreun procesor mai bun decât i7 4900MQ care sa meargă si pe laptopul meu as vrea sa fie mai mare de 3.00 GHz. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

Nu merita sa il schimbi. Ce vrei sa faci cu laptopul?

| dghjhfgk explică (pentru Vofuse):

Laptopul este de gaming dar la unele jocuri sunt cerințele un pic mai mari si vreau sa îmi iau un procesor mai bun.

| Vofuse a răspuns (pentru dghjhfgk):

Crede-ma lasa-l asa deoarece laptopurile nu sunt concepute chiar pentru jocuri. Vei avea un framedrop extrem de mic. Diferenta 2-3 frameuri maxim!