| IonuţR1995 a întrebat:

Salut, am laptop Lenovo z50-70. si in ultimele zile mi-au aparut pe ecran niste pete incolore as putea spune. din ce-am cautat pe google am inteles ca se numeste "mura effect", eu tin laptopul deschis foarte mult si dupa prima zi l-am inchis pe timp de zi am avut si treaba si l-am lasat inchis, a 2a zi ii disparuse dar pe masura ce timpul trecea am vazut ca reaparuse, acum vad ca nu mai sunt de peste o zi desi a fost deschis non-stop. Or sa mai apara?

5 răspunsuri:
| Jimtheghost a răspuns:

Cred ca ar fi o idee buna sa il mai inchizi din cand in cand. laughing

| IonuţR1995 explică (pentru Jimtheghost):

laughing Nu prea pot, ca era o idee bune.

| darrio2007 a răspuns (pentru IonuţR1995):

N-are buton de oprire?

| IonuţR1995 explică (pentru darrio2007):

Are, are, este de-o frumusete rara, insa lasand gluma la o parte nu-l pot inchide din alte motive. Daca ai un raspuns la intrebarea mea si vrei sa raspunzi bine, daca nu. te rog frumos indreapta-te catre alta intrebare, nu am nevoie de spam. Multumesc.

| alina16 a răspuns:

Tipului de mai sus i s-a urcat nebunia la cap. laughing) Ce motive poate sa aiba omul cand tine un laptop deschis... poate lucreaza pe el sau poate il tine pe post de bibelou la cald. ce motive... laughing) Problema laptopului este ca sta prea mult aprins din ce ai spus si tu. incearca totusi sa-i acorzi cateva ore de repaus din cand in cand si poate nu o sa-ti mai apara poate a fost ceva de moment.