| rrrelllaxo a întrebat:

Salut,am latpop Acer, 4gb rami ddr3, procesor core i5 2.4 ghz, placa video nVIDIA 520m 1gb. Jocurile la inceput imi mergeau bine chiar si gta 4 mi-a mers bine,si majoritatea imi mergeau bine,dar de la un timp observam ca numai merg bine.! Problema e ca coolerul de la procesor nu porneste sau merge foarte incet nu imi arata roatiile in fan speed, si temperatura la procesor imi arata ca e 80-85 grade, i-ar la placa video de 70grade celsius,mi se pare enorm de mare.l-am desfacut l-am curatat de praf degeaba,cooleru nu merge la rotatile care trebuie l-am probat pe un transformator si merge si baga super bine dar pe laptop nu baga,exista vreun program sa-l fac sa mearga la maxim? Coolerul merge, dar la viteza mica.

Răspuns Câştigător
| dinucristian2000 a răspuns:

Exista 2 motive... ori placa de baza a suferit un soc de putere si este jumatate moarta... ori s.ar putea sa fie de la controlerul de la cooler

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat