| Robert131 a întrebat:

Salut, am linux mint mate 19.3 si vreau sa instalez windows 10... Am bootat fisierul iso pe stick si cand vreau sa il instalez nu gaseste niciun disk sa se instaleze windowsul. Nu stiu ce sa mai fac

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pentru a face un stick bootabil foloseste programul Rufus sau WinToBootic, iar windowsul care vrei sa-l pui pe stick sa fie in format iso! Daca nu poti folosi aceste programe pe linux atunci roaga un prieten care are windows sa ti-l faca! Bafta!

| Robert131 explică (pentru lpavel):

Pai da am facut stickul dar cand il bootez din bios in instalare nu gaseste drivere

| lpavel a răspuns (pentru Robert131):

De drivere ai nevoie dupa instalarea windowsului, NU la instalare! Ceva nu faci bine...

| Robert131 explică (pentru lpavel):

Ce...am downloadat iso de pe Microsoft l-am bootat prin UNetbootin pe linux si nu merge

| lpavel a răspuns (pentru Robert131):

Incearca sa-l bootezi cu programele care ti-am zis si pe un windows! Sau mai poti incerca un alt stick...