| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, Am luat 2-uo jocuri in care amandouo a avut virusi in total am luat -25-30 virusi ce se poate intâmpla se poate strica pc-ul, si se poate misca mai greu in timp ce pot face am eset smart security 8 am sters absolut tot-ul din carantina si amenintări detectate...

9 răspunsuri:
| Jullykss a răspuns:

Ia-ți Microsoft Security Esentials și scapi de ei dar e posibil ca viteza de rulare a pc-ului sa se deterioreze la fel și ultima soluție ar fi resetarea tuturor hard-disk-urilor.Baftă

| Ssssmokin a răspuns:

Eu zic sa bagi windows 10 sau 8 fiind ca are Windows Firewall care este foarte bun(recomand 10). Daca nu incearca o reinstalare a windowsului cu formatarea hard disk-ului

| WeAreSmart a răspuns (pentru Ssssmokin):

Windows Firewall se gaseste la toate versiunile de la Windows XP incoace si este un firewall foarte slab, cel de top e Comodo Firewall.

| WeAreSmart a răspuns (pentru Ssssmokin):

Ca sa fii sigur ca au fost stersi toti virusii fa o scanare cu Malwarebytes. Daca observi ca PC-ul functioneaza mai greu reinstaleaza Windows-ul si invata sa scrii te rog.

| sltlp a răspuns:

Ca sa fie si mai sigur, incearca sa nu mai piratezi toate prostiile.

| Hitback a răspuns:

Sterge antivirusul ala daca nu ai licențã deja la el. Ia-ti bullguard/avast free pentru o noua scanare. Astea sunt foarte bune. Personal la recomand. Vezi cum merge dupa scanare. Daca nu fai o formatare completa. Daca ai intrebari nu ezita.

Răspuns utilizator avertizat
| K0sti a răspuns (pentru downloadjocurionline):

Aia crezi tu ca ai sters! Eset e o gluma! Pune Kaspersky dupa care mai discutam!