| nashu40 a întrebat:

Am luat o imprimanta foto profesionala SH, un HP Officejet Pro K8600. Problema e ca trebuie sa-i curat capetele de imprimare si sloturile interioare unde intra capetele de imprimare. Am citit manualul si am vazut ca nu ai voie sa-i atingi cu absolut nimic contactele electrice ale capului,iar la mine e multa cerneala ramasa acolo. Am auzit ca se foloseste alcool izopropilic la curatare, dar nu stiu exact cum sa procedez ca sa nu stric acele capete de imprimare sau sloturile interioare. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Gabi510 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Decât sa strici imprimanta mai bine te duci la un specialist ca sa nu te mai complici.(nu poate sa îți ia multi bani cam 10lei pe cartuși cu tot cu umplere)