| Aureltrist a întrebat:

Salut, am luat resigilat, e bine 15% pe oră pe tv online? Să fie returnată că nu ține bateria?
Realme Pad, 10.4", Octa- Core, 4GB RAM, 64GB
https://www.emag.ro/......DJ5S89MBM/

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

La rulare de continut video in mod continuu, nu prea exista dispozitiv care sa tina mai mult de 6-7 ore, decat eventual daca are baterie uriasa, si tu setezi cea mai mica rezolutie, pui luminozitatea sub 50%, etc.

Deci 15% pe ora, te tine APROAPE 6 ore (6. 6ore ar fi de fapt, DAR nu e in regula sa o descarci complet).
Mai fa un test, cu alt continut video FullHD (continutul 4K sau 2K o descarca si mai repede), si daca se comporta cam la fel ca prima data, eu as pastra-o.
15% pe ora e acceptabil, dar repet, pentru filme.
Daca se descarca in acest ritm cand stai pe net, nu e prea ok.

| Aureltrist explică (pentru NLS):

La fel 15% am lăsat pe radio online cu ecranul deschis.
Să-i dau retur?
Mulțumesc frumos

| NLS a răspuns (pentru Aureltrist):

Orice vei lua cu 7100 mAh, ecran de aproximativ 10.5 si rezolutia 2000x1200, nu va tine mai mult.
Atat poate duce bateria, nu a fost folosita ani intregi, sa ii scada puterea (doar dupa ce se consuma 600 de cicluri, incepe sa se observe ca nu mai tine ca la inceput, si 600 de cicluri le realizezi in decursul a 2 ani, aproximativ)

Ca sa tina putin mai mult, ar trebui ca:
+++bateria sa fie mai mare, MACAR de 7700mAh, dar preferabil si mai mare de atat.
+++tehnologia de fabricare a procesorului sa fie mai noua (6nm).
+++rezolutia sa ramana la 2000x1200 pixeli

Eu asta mi-as fi luat-o

https://www.emag.ro/......D6P126MBM/ #specification-section