| Smoke_Valy_1997 a întrebat:

Salut, am luat un laptop la mana a2-a si am gasit o problema: cand vreau sa descarc un joc de pe steam mi se inchide laptop-ul dintr-o data. Aceasi treaba cand deschid un joc... Ce pot sa ii fac, help me?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bateria este slabita.
Foloseste laptopul cu alimentatorul conectat.

| Smoke_Valy_1997 explică (pentru Bula):

Am scos tot asa face

| Bula a răspuns (pentru Smoke_Valy_1997):

Daca si la conectat la curent se opreste, atunci ai problema mare, la nivelul placii de baza.
Incearca sa nu folosesti si alte programe "grele" cand faci descarcare sau joci.

Ar trebui vazut si gradul de incarcare a procesorului si al memoriei RAM inainte de blocare (in Task Manager). Ambele trebuie sa fie sub 66% incarcare pentru functionare stabila.

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul daca nu ai facut-o de când l'ai cumpărat.Instalează un antivirus si reecomand sa folosesti programe pentru intretinere gen CCleaner si Defragler

| Smoke_Valy_1997 explică (pentru Ciclovan_Darian_1994):

Am reinstalat wind de 10 ori tot aceeasi trebuie