| skrtelmrs a întrebat:

Salut,
am luat un Nokia Lumia 520 si am facut o mica greseala...am vrut sa descarc jocuri de pe windows phone, am facut cont acolo, am selectat data nasterii tot..acuma,cand sa descarc belea mare ca trebuie sa configurez "familia mea" pe windows phone,am facut cont acolo pe numele mamei,trecand data nastere a mamei, insa eu am uitat parola contului meu si nu merge sa ma conectez de pe telefon cu un alt user, nu merge schimbat
am facut 3 cereri de recuperare a parolei, mi-au zis ca mi-l trimit prin email, insa nu au facut-o(de circa 3 zile).
ce pot face in privinta asta
mai am altceva de facut in afara de a resofta telefonul?

8 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

NU ARE LEGATURA TELEFONU CU CONTURILE TALE!
POTI IN OPTIUNI SA STERGI COTNUL DE PE WINDOWS STORE!
si faci altul de pe pc, apoi te loghezi pe telefon. si nu trebuie sa configurezi familia exista buton de skip.

| skrtelmrs explică (pentru SasNetRomania):

Unde mai exact? ..ca eu intru in setari->e-mail+conturi si incerc sa-l sterg de acolo, dar nu merge.
cat despre skip nu imi arata decat "inchideti"
P.S.am incercat sa intru si online pe site-ul lor cu alt cont si tot chesti asta cu familia imi spune.

| SasNetRomania a răspuns (pentru skrtelmrs):

La android exista, singura solutie la voi este sa salvati tot de pe tel si da-ti factory reset

| skrtelmrs explică (pentru SasNetRomania):

Si cum dau asta?

| Kriss96 a răspuns:

Factory reset. Asta e singura solutie.

| Logout a răspuns:

Incearca sa te uiti pe mail si in folderul spam, poate ei ti au trimis mailul si tu nu l ai vazut!

| skrtelmrs explică (pentru Logout):

Am facut asta, nu mi-au trimis

| EddyLotuPeper a răspuns:

Deci ai o singura metoda :
Prima data scoti cartela
Dupa ce ai scos-o mergi la Optiuni -> Despre Telefon -> Resetare telefon!