| MCG a întrebat:

Am luat un Orange Hiro Slate Grey acum o luna si ghici ce?!...A INCEPUT SA GANDEASCA SINGUREL. adica a inceput sa faca ce vrea, intra in setari, face poze, imi sterge notificarile din bara de comanda rapida si etc. A mai patit cineva asta? Si intrebarea cheie, de la ce se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| anonim0017 a răspuns:

Eu unu am patit exact la fel, sper sa fie si la tine ca la mine in primul rand sunt niste telefoane chinezarii sa stii ca de stiam nu il luam, l-am dus in service inapoi la ei si Mia DAT ALTU NOU PENTRU CA ERA O PROBLEMA din soft o zis ca eu i-am dereglat softul si ascultama ca ma pufnit rasul cand am auzit telefonul nu l-am folosit numai 2 zile ca eu am si un Samsung galaxy ace, o zis ca eu l-am stricat si nu am downloadat nici o aplicatie pe el, l-am luam ca asa a fost la prelungire de abonament, dar problema e din soft daca cumva nu ai garantie dul la cineva care stie sa umble ca til face de merge binewinking

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul, factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un Orange Shop. De aici, telefonul va fi trimis catre service-ul autorizat pentru a fi verificat si reparat dupa caz.

Cu prietenie,
Orange Helper

| MCG explică (pentru OrangeHelper):

Asta am facut, astept un raspuns! Pe site imi arata ca a ajuns in service dar nu a intrat in reparatie...I'm waiting!

| anonim0017 a răspuns:

Prietene si eu am patit la fel gura nu ii doare sa vb, pentru a incalca garantia este sa fie desfacut telu sa stii problema e din soft pentru ca sunt slabe telefoanele sunt niste chinezarii, din cate stiu nu e Orange hero ca ii ceva Alcatel, sau ceva de genu la mine sub baterie scrie in chinezawinking